Prozdrowotnie

Przyczyny powstawania chorób sięgają duchowych struktur człowieka. W czasie choroby odbywają się procesy, między innymi pozbywania się patogenów i toksyn z organizmu. Występują wówczas objawy i symptomy które o tym świadczą. Występujące objawy chorobowe na poziomie fizycznym mówią nam o stanie naszego organizmu, a mianowicie że sam nie jest w stanie , bez pomocy, przejść procesu oczyszczania. Sama obecność  patogenów  takich jak wirusy, bakterie czy grzyby, w organizmie świadczą o procesach leczniczych jakie zachodzą w organizmie. Usunięcie patogenów i toksyn z organizmu w pierwszej kolejności wydaje się dobrym rozwiązaniem. Dobrym o ile nie najlepszym sposobem jest picie mieszanek ziołowych. Mieszanki ziołowe umieszczone na tych stronach likwidują i usuwają przyczyny powstawania stanów chorobowych i oczyszczają z drobnoustrojów, likwidują przewlekłe stany zapalne, jak i doprowadzają organizm do równowagi komórkowej i ustrojowej. Zioła tak skomponowane sięgają również poziomów duchowych, co daje całkowite uzdrowienie. Powodują również zasilanie komórek organizmu w energie pierwotne. W czasie usuwania drobnoustrojów odbywają się procesy właściwego uzdrawiania organizmu. Działanie mieszanek ziołowych odbywa się jeszcze  po skończonej kuracji.  Należy zwrócić uwagę, że picie ziółek odbywa się etapami. Nie powinno się przerywać i skracać czasu trwania etapów. Patogeny o ile  nie zostaną zlikwidowane i wydalone zostają w organizmie w postaci przetrwalników. Przy sprzyjających  okolicznościach, gdy organizm jest osłabiony dają znać o sobie, ale już są mocniejsze, i trudniej się ich pozbyć.
Poprzednia dawka i czas trwania picia mieszanki, na ogół już nie wystarcza. Stąd miedzy innymi uporczywe powracające infekcje czy choroby. W razie ostrej reakcji organizmu na picie mieszanek ziołowych, należy zmniejszyć dawkę o połowę aż do zaakceptowania przez organizm-następnie wrócić do dawki podstawowej. 

Podane ilości wagowe w poszczególnych uzus są przewidziane na jeden etap zażywania.

Wszystkie składniki w poszczególnych mieszankach powinny mieć jednakowy granulat.
Na ogół stosować 14 dni na 2 dni przerwy.
Napar - 1 łyżkę stołową mieszanki zalać 1 szklanką wrzącej wody, trzymać pod przykryciem 15 minut.
Odwar - 1 łyżkę stołową mieszanki zalać 1 szklanką wody o temperaturze pokojowej, podgrzewać na małym ogniu pod przykryciem, doprowadzić do stanu wrzenia, gotować 3-5 min, odstawić na 30 min.